ogłoszenia

strona główna > ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą, 19.11.2017

1.W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylii; w piątek św. Męczenników z Wietnamu. W niedzielę za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

2.Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych na różańcu o 17.15 w dni powszednie.

3.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz przesyłane bezpośrednio na konto. Wszystkie zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

4.W niedzielę za tydzień Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą o 17.30 w intencji Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja a po niej na misterium pt. „Światła Fatimy”. Będzie ono miało miejsce w sali nr 8.

5.Hospicjum św. Łazarza zaprasza na Mszę Świętą w intencji bliskich, którzy odeszli przed nami. Będzie ona sprawowana w najbliższą środę o 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej.

6.Hospicjum zachęca też do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu dla rodzin i innych osób zajmujących się opieką nad przewlekle chorymi. Będzie ono mieć miejsce 1 i 5 grudnia o 16.30 w sali seminaryjnej Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17. Serdecznie zachęcamy do udziału zwłaszcza osoby opiekujące się przewlekle chorymi w rodzinach. Program szkolenia jest umieszczony w gablocie pod dzwonami.

7.Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na czuwanie nocne Wspólnot Krwi Chrystusa z 9 na 10 grudnia. Informacja i zapisy przy gablocie u Animatorki Stowarzyszenia.

8.Decyzją przełożonych zakonnych posługę w naszej parafii zakończyła s. Oktawiana, która pracowała w kancelarii naszej parafii oraz s. Elżbieta, która jest pielęgniarką w Szpitalu im. Rydygiera. Siostrom Oktawianie i Elżbiecie serdecznie dziękujemy za posługę i świadectwo życia.

 

9.Witamy serdecznie w naszej parafii s. Akwillę, która będzie pełnić posługę w kancelarii parafialnej i będzie przełożoną Wspólnoty Sióstr. Życzymy wszystkim Siostrom Bożej opieki w podejmowanych zadaniach.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek, 20 listopad 2017
okres liturgiczny:
Okres Zwykły

PROBOSZCZ PARAFII

Ks. prob. Jerzy Czerwień
tel. 12 642 52 40
tel. 12 644 06 24 wew. 20
e-mail: kontakt.arkapana@gmail.com

DANE KONTAKTOWE

par. Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Bożej Królowej Polski

ul. Obrońców Krzyża 1
31-831, Kraków - Bieńczyce