ogłoszenia

strona główna > ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę wielkiego postu, 18.02.2018

1.W liturgii w tym tygodniu w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2.Dziś i w każdą niedzielę wielkiego postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza bez kazania.

3.We wtorki wielkiego postu Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę  Różańcem do Najdroższej Krwi – po Mszy o 11.00.

4.W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Droga Krzyżowa i wieczorna Msza Święta w piątek będą celebrowane w kościele. Pozostałe Msze w dni powszednie odprawiamy w kaplicy pojednania.

5.W niedzielę za tydzień zapraszamy na Mszę Świętą o 17.30, która będzie ofiarowana w intencji Radia Maryja oraz zmarłych członków Rodziny Radia Maryja z naszej parafii.
Po Mszy Świętej spotkanie w sali nr 8 połączone z oglądaniem filmu. Pragniemy również podziękować serdecznie pani Teresie, która przez ponad rok przewodniczyła naszej parafialnej wspólnocie Radia Maryja. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pracę biura Radia przy naszej parafii, aby przyszli na spotkanie i zgłosili swoją chęć zaangażowania.

6.Od połowy tygodnia w naszym kościele będzie można obejrzeć wystawę pt. „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, Kapłan i Męczennik. Patron Solidarności”. Z tej okazji w niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii pana Marka Kędziorka, który przybliży nam osobę i nauczanie ks. Jerzego. Po każdej Mszy będzie można nabyć płyty i książki z kazaniami ks. Popiełuszki.

7.Od 26  do 28 lutego w parafii na Wzgórzach Krzesławickich odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – szczegóły w gablocie.
Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przesyłane konto parafii i składane w kopertach. Wszystkie gromadzone środki zostaną w całości wykorzystane na inwestycje w naszej parafii.

8.Po błogosławieństwie osoby, które nie mogły być w środę popielcową w kościele, a chciałyby przyjąć znak popiołu na swoją głowy prosimy o podejście do stopni ołtarza.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa, 21 luty 2018
okres liturgiczny:
Wielki Post

PROBOSZCZ PARAFII

Ks. prob. Jerzy Czerwień
tel. 12 642 52 40
tel. 12 644 06 24 wew. 20
e-mail: kontakt.arkapana@gmail.com

DANE KONTAKTOWE

par. Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Bożej Królowej Polski

ul. Obrońców Krzyża 1
31-831, Kraków - Bieńczyce