ogłoszenia

strona główna > ogłoszenia
9 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.05.2016

1. We wtorek jest Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.

2. Od środy, w nieszporach oktawy Bożego Ciała odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały czerwiec ta litania będzie odmawiana po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę, Ojciec Święty, Franciszek, ogłosi świętym Ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela polskiego zakonu Księży Marianów. On urodził się w Podegrodziu k/Nowego Sącza w roku 1631. Był kapelanem hetmana Sobieskiego i był kapelanem króla Jana III Sobieskiego. Szerzył cześć Maryi, pilnował życia duchowego, prosił o modlitwę za konających i za zmarłych. Uczył modlitwy Za Ojczyznę. Był pod Wiedniem w czasie bitwy z muzułmanami tureckimi.

4. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów na ŚDM, którzy jeszcze nie złożyli stosownej deklaracji, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej najpóźniej do końca maja 2016. Pierwszy czerwiec to DZIEŃ DZIECKA. Ono oprócz prezentów potrzebują naszej modlitwy i przykładu.

5. Pierwszy czwartek – zamiast adoracji będą nieszpory z procesją. Po nieszporach dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy od dzwonków, oraz młodzi ministranci zostaną obdarowani cukierkami naszej dla nich wdzięczności.

6. W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust na os. Teatralnym. Msze św. dodatkowe będą o 16.00 i o 17,00. Spowiedź od 15.00 do 18.00. Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum niech zgłaszają się z indeksem do bierzmowania do swoich katechetów aby uzyskać zaliczenie roku. Do ks. Proboszcza przychodzimy w środy i czwartki, do kancelarii parafialnej.

7.Polecamy lekturę czerwcowego numeru „Glos Arki Pana”. Są zdjęcie z I Komunii Św., z odpustu parafialnego, z majowej Fatimy i jest o odsłonięciu pomnika w Morawicy „Niezłomnym – Ojczyzna”. Miejsce nabycia : pamiątki i grota Matki Bożej.

8. Za tydzień przy naszym kościele będzie kwesta  na wsparcie duchowe dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, straciły sens życia ,przeżywają kryzys duchowy albo kryzys wiary. Kwestę poprowadzą Siostry św. Jadwigi, popularnie Siostry Jadwiżanki.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa, 01 czerwiec 2016
okres liturgiczny:
Wielki Post

PROBOSZCZ PARAFII

Ks. prob. Edward Baniak
tel/fax: +48 (12) 642 52 40
kom. +48 608 820 493
e-mail: milord2@arkapana.pl

DANE KONTAKTOWE

par. Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Bożej Królowej Polski

ul. Obrońców Krzyża 1
31-831, Kraków - Bieńczyce