ogłoszenia

strona główna > ogłoszenia
2 NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU - 01.03.2015.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W Wielkim Poście modlimy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej w piątki , godz. 16.30 – modlitwy dla dzieci, o godz. 17.15 – modlitwy dla dorosłych i o godz. 19.00 – modlitwy dla młodzieży. My przychodzimy wtedy gdy możemy ! Druga modlitwa wielkopostna to Gorzkie Żale, odprawiamy je o godz. 16.00 w niedziele. Wszystkich parafian zapraszamy do czynnego udziału w Gorzkich Żalach, prosimy mężczyzn o większe zaangażowanie się w śpiew, zwłaszcza w partiach dla mężczyzn. Możemy zyskiwać odpusty zupełne!

3. Słowo o witrażach w naszym Kościele:
a/ Idea witraży ma postać krzyża. Zaczyna się od słów św. Jana Ewangelisty :” Na początku było Słowo i Bogiem było Słowo…a tym , którzy je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi”. I ta myśl biegnie aż do nieba, do Apokaliptycznej Niewiasty w koronie z gwiazd dwunastu, czyli do nieba. To wszystko stoi na fundamencie Kościoła , którym są Apostołowie przedstawieni w 12 kolorach z Apokalipsy, czyli przy wyjściu w kierunku ołtarza fatimskiego. To jest linia od drzwi głównych aż na wschodnie piętro antresoli.
b/ ramię poprzeczne krzyża : tęcza po potopie – Bóg nie będzie karał ale będzie zbawiał. Pierwszy akt to cudowne przejście Izraelitów przez Morze Czerwone i jego doskonalsza wersja wyzwolenia z grzechu, to Chrystusowa Droga Krzyżowa, patrzymy na Krzyż Chrystusa i kierujemy wzrok na ołtarz, czyli na nasze przejście z niewoli grzechu do wolności dzieci Bożych. Dokumentem Jezusowej męki będzie witraż „pięciu ran Jezusowych”. Ten witraż powstanie w czasie Wielkiego Postu tego roku.
Okna pod samym dachem od strony wschodnio- południowej zostawimy w stadium naturalnego światła. Kiedyś ks. Proboszcz powie na ten temat kazanie – w kwietniu.
c/ Przy każdym witrażu są zamontowane kamienne tablice hojniejszych fundatorów. Nie jest ich dużo, ale możemy sprawdzić, czy nasza rodzina tam jest zapisana na wieczne czasy.  Myślę, że to jest zaszczyt !!! Niech nasze dzieci, wnuki i prawnuki , będą tu przyprowadzać swoich bliskich i chwalić ich wiarę i ofiarę!

4. Z okazji 1 rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, ks. Kardynał zaprasza nas na pielgrzymkę do Rzymu w dniu 27 kwietnia tego roku. Zapisy w Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

5. Marcowy „Głos Arki Pana” zaprasza do lektury o 50- leciu istnienia Szkoły Podstawowej nr 101 na os. Jagiellońskim.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła napotkamy kwestarzy, czyli Katolickie stowarzyszenie pomocy niepełnosprawnym KLIKA ze Złotej Jesieni 15 a. Ta pomoc to dobry dar!

7. W marcu wrócą do działania poradnie prawne i terapeutyczne. Pierwsze prawne spotkanie w środę od 15.00 d0 16.00 w środkowej kancelarii parafialnej.

8. W niedzielę, 22 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, a 1 kwietnia, o godz. 18.00, młodzież kl. III gimnazjalnych przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w tych  intencjach!

KALENDARZ LITURGICZNY

środa, 04 marzec 2015
okres liturgiczny:
Wielki Post

PROBOSZCZ PARAFII

Ks. prob. Edward Baniak
tel/fax: +48 (12) 642 52 40
kom. +48 697 082 539
e-mail: milord2@arkapana.pl

DANE KONTAKTOWE

par. Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Bożej Królowej Polski

ul. Obrońców Krzyża 1
31-831, Kraków - Bieńczyce