W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi; w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W środę wieczorem zapraszamy na uwielbienie Boga Ojca i modlitwę wstawienniczą. Jest to dzień ojca. Pragniemy szczególnie modlić się we wszystkich intencjach związanych z przeżywaniem ojcostwa i relacji z ojcem. Modlitwę rozpoczniemy o 19.30. Będzie konferencja, modlitwa wstawiennicza i uwielbienie z adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwę animować będą osoby związane z restauracją Nadzieja Café & Rest.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę dziękczynną za mijający rok w piątek o 8.00.

W niedzielę za tydzień Msza o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy na nią wszystkich słuchaczy radia i widzów telewizji Trwam.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, a także te przesyłane na konto parafii i składane w kopertach. Zostaną one w całości przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem Arki.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł o apostatach i możliwości ich powrotu do Kościoła oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Ogłoszenie, o które nas poproszono: Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złotej Jesieni 16 ogłasza nabór na bezpłatne, roczne kursy kwalifikacyjne dla dorosłych w zawodach: kucharz, cukiernik, piekarz i kelner. Rekrutacja trwa do 30 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Na początek, oddaję głos wolontariuszom hospicjum dla dzieci „Alma spei”, którzy dziś kwestują przy naszym kościele.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek bł. Michała Kozala; w czwartek św. Brata Alberta.

Dziś nabożeństwo fatimskie. Z tej racji po południu będzie Msza o 16.00 a potem dopiero o 18.00. Nie będzie Mszy o 19.00. Po Mszy o 18.00 różańcowa procesja pokutna. Czuwanie fatimskie będzie od godziny 14.00 w kaplicy pojednania. Po nabożeństwie fatimskim czuwanie będzie jeszcze trwać do godziny 21.00 i wówczas będzie już w grocie.

Dziś także 22 rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego - założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek, które posługują w naszej parafii. W tym roku mija też 150 lat od jego śmierci. Siostry będą przeżywać czas od dziś do 13 czerwca przyszłego roku jako szczególny jubileusz. Zachęcają wszystkich do włączenia się w inicjatywy, jakie będą mieć miejsce przez ten rok. Proszą też o modlitwę o kanonizację bł. Edmunda i o powołania do zgromadzenia.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę Świętą o 11.00 w intencji obrony życia.

Od przyszłej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Za tydzień trzecia niedziela. Ofiara z tacy na inwestycje w naszym kościele.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. materiał o dniu pamięci ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Ogłoszenia, o które nas poproszono: Hufiec ZHP Kraków – Nowa Huta organizuje w niedzielę za tydzień, 20 czerwca, piknik z okazji zakończenia roku harcerskiego. Będzie on miał miejsce przy ul. Kaczeńcowej 7, od 12.00 do 17.00. W programie wiele atrakcji. Harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców Nowej Huty.

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złotej Jesieni 16 ogłasza nabór na bezpłatne, roczne kursy kwalifikacyjne w zawodach: kucharz, cukiernik, piekarz i kelner. Rekrutacja trwa do 30 czerwca. Szczegóły na stronie szkoły.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jadwigi Królowej, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: służbie liturgicznej, dzieciom, asystom feretronów, sztandarów i baldachimu, Siostrom, Panu Organiście i chórowi „Arka”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku już bez przeszkód będziemy mogli odbyć procesję po ulicach.

Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa oktawy Bożego Ciała. Dziś o 17.00 a w dni powszednie o 17.30 nieszpory eucharystyczne i procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i asysty oraz panów noszących baldachim. Na koniec oktawy w czwartek poświęcenie wianków.

Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, od piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszach o 8.00, 11.00 i 18.00 odnowimy akt poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu. Także w piątek adoracja i spotkanie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa o 16.00.

Za tydzień w niedzielę nabożeństwo fatimskie. Z tej racji po południu będzie Msza o 16.00 a potem dopiero o 18.00. Nie będzie Mszy o 19.00. Po Mszy o 18.00 różańcowa procesja pokutna. Czuwanie fatimskie będzie w niedzielę od godziny 14.00 w kaplicy pojednania. Po nabożeństwie fatimskim czuwanie będzie jeszcze trwać do godziny 21.00 i wówczas będzie już w kościele.

Za tydzień kwestować będą wolontariusze hospicjum dla dzieci „Alma spei”

Parafia św. Maksymiliana w Mistrzejowicach zaprasza od jutra na rekolekcje „Tydzień ze św. Józefem”. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Parafia św. Józefa na os. Kalinowym organizuje 6-dniową pielgrzymkę szlakiem kard. Stefana Wyszyńskiego. Ulotki z informacją można znaleźć w grocie.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. artykuł o młodych w Kościele dziś i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe dziś o 17.00 i jutro o 17.30.

Od wtorku będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00. Jednakże w czasie oktawy Bożego Ciała będą o 17.30.

W czwartek Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele będą o 6.30, 8.00, 9.30 i po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Następne Msze będą o 12.30, 16.00, 17.30 i 19.00. Procesja Bożego Ciała będzie w tym roku wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich parafian. Prosimy o podjęcie posług w czasie procesji: służbę liturgiczną, dzieci do sypania kwiatów, osoby noszące feretrony i sztandary i baldachim.

Od piątku tradycyjnie będziemy odprawiać nabożeństwa oktawy Bożego Ciała o 17.30 w dni powszednie i o 17.00 w niedzielę za tydzień. Każdego dnia będziemy śpiewać nieszpory eucharystyczne i odprawimy procesję z litanią do Serca Jezusowego. Również na te nabożeństwa zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i asysty oraz panów noszących baldachim.

W tym tygodniu także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy czwartek zbiega się z uroczystością Bożego Ciała, Godzina Święta będzie więc na nabożeństwie do serca Jezusowego o 17.00. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Po południu będzie dodatkowa a Msza o 16.00. W sobotę o 8.00 Msza Święta wotywna a od 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W niedzielę za tydzień zmianka różańcowa na Mszy Świętej o 8.00.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym materiał o Prymasie Tysiąclecia, „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. artykuł „Testament prymasa Wyszyńskiego” i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

 1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 3. 6 Niedziela Wielkanocna
 4. 5 Niedziela Wielkanocna
 5. 4 Niedziela Wielkanocna
 6. 3 Niedziela Wielkanocna
 7. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 9. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 10. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 11. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 12. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 13. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 14. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 15. 6 Niedziela Zwykła
 16. 5 Niedziela Zwykła
 17. 4 Niedziela Zwykła
 18. 3 Niedziela Zwykła
 19. 2 Niedziela Zwykła
 20. Święto Chrztu Pańskiego
 21. Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 22. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 23. 4 Niedziela Adwentu
 24. 3 Niedziela Adwentu
 25. 2 Niedziela Adwentu
 26. 1 Niedziela Adwentu
 27. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 28. 33 Niedziela Zwykła
 29. 32 Niedziela Zwykła
 30. Uroczystość Wszystkich Świętych
 31. Rocznica poświęcenia Kościoła własnego
 32. 29 Niedziela Zwykła
 33. 28 Niedziela Zwykła
 34. 27 Niedziela Zwykła
 35. 26 Niedziela Zwykła
 36. 25 Niedziela Zwykła
 37. 24 Niedziela Zwykła
 38. 23 Niedziela Zwykła
 39. 22 Niedziela Zwykła
 40. 21 Niedziela Zwykła
 41. 20 Niedziela Zwykła
 42. 19 Niedziela Zwykła
 43. 18 Niedziela Zwykła
 44. 17 Niedziela Zwykła
 45. 16 Niedziela Zwykła
 46. 15 Niedziela Zwykła
 47. 14 Niedziela Zwykła
 48. 13 Niedziela Zwykła
 49. 12 Niedziela Zwykła
 50. 11 Niedziela Zwykła
 51. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 52. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 53. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 54. 6 Niedziela Wielkanocna
 55. 5 Niedziela Wielkanocna
 56. 4 Niedziela Wielkanocna
 57. 3 Niedziela Wielkanocna
 58. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 59. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 60. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 61. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 62. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 63. WAŻNE ZMIANY!
 64. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 65. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 66. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 67. 7 Niedziela Zwykła
 68. 6 Niedziela Zwykła
 69. 5 Niedziela Zwykła
 70. Święto Ofiarowania Pańskiego
 71. 3 Niedziela Zwykła
 72. 2 Niedziela Zwykła
 73. Święto Chrztu Pańskiego
 74. Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 75. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 76. 4 Niedziela Adwentu
 77. 3 Niedziela Adwentu
 78. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 79. 1 Niedziela Adwentu
 80. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 81. 33 Niedziela Zwykła
 82. 32 Niedziela Zwykła
 83. 31 Niedziela Zwykła
 84. 30 Niedziela Zwykła
 85. 29 Niedziela Zwykła
 86. 28 Niedziela Zwykła
 87. 27 Niedziela Zwykła
 88. 26 Niedziela Zwykła
 89. 25 Niedziela Zwykła
 90. 24 Niedziela Zwykła
 91. 23 Niedziela Zwykła
 92. 22 Niedziela Zwykła
 93. 21 Niedziela Zwykła
 94. 20 Niedziela Zwykła
 95. 19 Niedziela Zwykła
 96. 18 Niedziela Zwykła
 97. 17 Niedziela Zwykła
 98. 16 Niedziela Zwykła
 99. 15 Niedziela Zwykła
 100. 14 Niedziela Zwykła
 101. 13 Niedziela Zwykła
 102. 12 Niedziela Zwykła
 103. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 104. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 105. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 106. 6 Niedziela Wielkanocna
 107. 5 Niedziela Wielkanocna
 108. 4 Niedziela Wielkanocna
 109. 3 Niedziela Wielkanocna
 110. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 111. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 112. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 113. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 114. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 115. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 116. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 117. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 118. 8 Niedziela Zwykła
 119. 7 Niedziela Zwykła
 120. 6 Niedziela Zwykła
 121. 5 Niedziela Zwykła
 122. 4 Niedziela Zwykła
 123. 3 Niedziela Zwykła
 124. 2 Niedziela Zwykła
 125. Święto Chrztu Pańskiego
 126. Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
 127. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 128. 4 Niedziela Adwentu
 129. 3 Niedziela Adwentu
 130. 2 Niedziela Adwentu
 131. 1 Niedziela Adwentu
 132. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 133. 33 Niedziela Zwykła
 134. 32 Niedziela Zwykła
 135. 31 Niedziela Zwykła
 136. 30 Niedziela Zwykła
 137. 29 Niedziela Zwykła
 138. 28 Niedziela Zwykła
 139. 27 Niedziela Zwykła
© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu