W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek MB Nieustającej Pomocy; we wtorek św. Ireneusza; w środę uroczystość św. Piotra i Pawła.

Dziś Msza Święta o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Zachęcamy słuchaczy radia do wspólnej modlitwy.

Do czwartku celebrujemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Dziś o 17.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.00. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. W piątek kancelaria nie będzie czynna. Nie będzie też dodatkowych Mszy Świętych. Po południu będzie tylko Msza o 18.00. W sobotę Msza wotywna o 8.00 i po niej różaniec fatimski.

Od piątku przez cały lipiec po Mszy Świętej o 11.00 będziemy modlić się Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.

Przypominamy, że nie rozróżniamy już miejsc rozdawania komunii świętej na rękę i do ust. Prosimy wszystkich o podchodzenie do ołtarza. Osoby, które chcą przyjąć komunię świętą na rękę prosimy o przyjęcie postawy stojącej i wyciągnięcie odpowiednio ułożonych rąk przed siebie.

Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy do końca lipca będą w naszej kancelarii parafialnej od wtorku do piątku od 10.00-11.00 i od 16.00-18.00.
Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się!”. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym z miasta życzymy pięknego odpoczynku, a pozostającym w domach owocnego czasu.

 

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Alojzego Gonzagi; w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Do czwartku celebrujemy nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała. Dziś o 17.00, a w następne dni o 17.30 nieszpory i po nich procesja eucharystyczna. Na te nabożeństwa serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, asysty feretronów, światła i baldachimu.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę dziękczynną w piątek o 8.00.

Także w piątek odpust w kościele Serca Jezusowego na os. Teatralnym. Suma odpustowa o 18.00. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

W niedziele za tydzień Msza Święta o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Zachęcamy słuchaczy radia do wspólnej modlitwy.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Krwi Chrystusa 26 czerwca. Informacje w gablocie.

Stan pandemii odwołano już jakiś czas temu. Z tego względu nie będziemy już rozróżniać miejsc rozdawania komunii św. na rękę i do ust. Prosimy wszystkich o podchodzenie do ołtarza. Osoby, które chcą przyjąć komunię na rękę prosimy o przyjęcie postawy stojącej i wyciągnięcie odpowiednio ułożonych rąk przed siebie.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę i wszystkie ofiary składane w kopertach oraz przesyłane na konto parafii. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na remont okien pod dachem Arki.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

Dziękujemy ks. Mirosławowi Toszy za wygłoszone słowo Boże. Serdecznie polecamy kwestę, którą prowadzą podopieczni ks. Mirka ze wspólnoty „Betlejem”.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy; we wtorek bł. Michała Kozala; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek św. Brata Alberta.

Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Dziś po południu Rodzinny Piknik Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie on miał miejsce na terenie Liceum Sióstr Salezjanek – os. Jagiellońskie 17 – po drugiej stronie ul. Obrońców Krzyża. Rozpoczęcie pikniku o 15.00. W programie prezentacje i koncerty, animacje sportowe, wiele atrakcji dla dzieci ale także dla dorosłych, w tym atrakcje kulinarne. Odbędzie się także konkurs z nagrodami. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. W czasie pikniku będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie. Czuwanie modlitewne rozpocznie się po Mszy o 11.00. Od 16.30 spowiedź. O 18.00 Msza Św. a po niej różańcowa procesja pokutna. Po Mszy Świętej dalszy ciąg czuwania do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w Boże Ciało będą tak jak w niedzielę, jedynie nie będzie Mszy o 11.00. Mszę o 9.30 będziemy celebrować przy ołtarzu fatimskim. Po niej ruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy będzie przy krzyżu misyjnym. Drugi na os. Przy Arce w przestrzeni między blokami: 2, 5, 9 i 18. Trzeci ołtarz będzie między Liceum Sióstr Salezjanek i Szkołą Podstawową 86. A ostatni ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy na procesję wszystkich parafian. Szczególnie prosimy dzieci, także te sypiące kwiaty. Zapraszamy asysty feretronów, baldachimu, światła, członków wspólnot i grup parafialnych.

Od piątku będziemy celebrować nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 będą nieszpory i po nich procesja eucharystyczna. I na te nabożeństwa serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, asysty feretronów i baldachimu.

Niedziela za tydzień będzie trzecia w czerwcu. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem Arki.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Krwi Chrystusa 26 czerwca. Informacje w gablocie.

Parafia św. Brata Alberta zaprasza na spektakl w oparciu o poemat Karola Wojtyły „Pieśń o blasku wody”, który wystawi Krakowska Opera Kameralna. Spektakl muzyczny odbędzie się w sobotę 18 czerwca o 19.00 w kościele na os. Dywizjonu 303.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”, oraz „Gościa Extra” poświęconego w całości tematowi cudów eucharystycznych i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek NMP Matki Kościoła; w środę św. Jadwigi; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w sobotę św. Barnaby, apostoła. W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W czwartek o 16.00 adoracja i spotkanie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę o 11.00 w intencji obrony życia.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się drugi piknik parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie on miał miejsce na terenie Liceum Sióstr Salezjanek – os. Jagiellońskie 17 – po drugiej stronie ul. Obrońców Krzyża. Rozpoczęcie pikniku o 15.00. W programie prezentacje i koncerty, animacje sportowe, wiele atrakcji dla dzieci ale także dla dorosłych, w tym atrakcje kulinarne. Odbędzie się także konkurs z nagrodami. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. W czasie pikniku kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Łazarza.

Także za tydzień będziemy gościć w naszej parafii członków wspólnoty „Betlejem” z Jaworzna wraz z ks. Mirosławem Toszą. Będą oni kwestować przy naszym kościele rozprowadzając wytwarzane przez siebie ikony i ceramikę, zbierając ofiary na modernizację domu dla osób wychodzących z bezdomności.

W czwartek za półtorej tygodnia uroczystość Bożego Ciała. Już dziś, z pewnym wyprzedzeniem, pragniemy poinformować, że procesja Bożego Ciała będzie mieć zmienioną trasę. Chcemy przejść przez os. Przy Arce oraz Plantami Bieńczyckimi pomiędzy bloki os. Kazimierzowskiego. Po Mszy o 9.30 wyjdziemy z procesją w stronę Szkoły Gastronomicznej. Naprzeciw szkoły wejdziemy między bloki 11 i 12 os. Przy Arce i dalej do Plant Bieńczyckich. Potem Plantami do Liceum Sióstr Salezjanek. Następnie chodnikiem między Liceum a Szkołą Podstawową 86 wrócimy do kościoła, gdzie ostatni ołtarz będzie przy figurze MB Królowej Pokoju.

Zachęcamy do lektury nowego, czerwcowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. wspomnienie 70 rocznicy powstania naszej parafii i 30 rocznicy koronacji figury MB Fatimskiej. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”, w który dodatek kolejna płyta CD z Pismem Świętym w formie słuchowiska i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 2. 6 Niedziela Wielkanocna
 3. 5 Niedziela Wielkanocna
 4. 4 Niedziela Wielkanocna
 5. 3 Niedziela Wielkanocna
 6. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 8. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 9. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 10. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 11. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 12. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 13. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 14. 8 Niedziela Zwykła
 15. 7 Niedziela Zwykła
 16. 6 Niedziela Zwykła
 17. 5 Niedziela Zwykła
 18. 4 Niedziela Zwykła
 19. 3 Niedziela Zwykła
 20. 2 Niedziela Zwykła
 21. Święto Chrztu Pańskiego
 22. 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 23. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 24. 4 Niedziela Adwentu
 25. 3 Niedziela Adwentu
 26. 2 Niedziela Adwentu
 27. 1 Niedziela Adwentu
 28. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 29. 33 Niedziela Zwykła
 30. 32 Niedziela Zwykła
 31. 31 Niedziela Zwykła
 32. 30 Niedziela Zwykła
 33. 29 Niedziela Zwykła
 34. 28 Niedziela Zwykła
 35. 27 Niedziela Zwykła
 36. 26 Niedziela Zwykła
 37. 25 Niedziela Zwykła
 38. 24 Niedziela Zwykła
 39. 23 Niedziela Zwykła
 40. 22 Niedziela Zwykła
 41. 21 Niedziela Zwykła
 42. Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 43. 19 Niedziela Zwykła
 44. 18 Niedziela Zwykła
 45. 17 Niedziela Zwykła
 46. 16 Niedziela Zwykła
 47. 15 Niedziela Zwykła
 48. 14 Niedziela Zwykła
 49. 13 Niedziela Zwykła
 50. 12 Niedziela Zwykła
 51. 11 Niedziela Zwykła
 52. 10 Niedziela Zwykła
 53. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 54. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 55. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 56. 6 Niedziela Wielkanocna
 57. 5 Niedziela Wielkanocna
 58. 4 Niedziela Wielkanocna
 59. 3 Niedziela Wielkanocna
 60. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 61. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 62. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 63. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 64. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 65. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 66. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 67. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 68. 6 Niedziela Zwykła
 69. 5 Niedziela Zwykła
 70. 4 Niedziela Zwykła
 71. 3 Niedziela Zwykła
 72. 2 Niedziela Zwykła
 73. Święto Chrztu Pańskiego
 74. Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 75. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 76. 4 Niedziela Adwentu
 77. 3 Niedziela Adwentu
 78. 2 Niedziela Adwentu
 79. 1 Niedziela Adwentu
 80. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 81. 33 Niedziela Zwykła
 82. 32 Niedziela Zwykła
 83. Uroczystość Wszystkich Świętych
 84. Rocznica poświęcenia Kościoła własnego
 85. 29 Niedziela Zwykła
 86. 28 Niedziela Zwykła
 87. 27 Niedziela Zwykła
 88. 26 Niedziela Zwykła
 89. 25 Niedziela Zwykła
 90. 24 Niedziela Zwykła
 91. 23 Niedziela Zwykła
 92. 22 Niedziela Zwykła
 93. 21 Niedziela Zwykła
 94. 20 Niedziela Zwykła
 95. 19 Niedziela Zwykła
 96. 18 Niedziela Zwykła
 97. 17 Niedziela Zwykła
 98. 16 Niedziela Zwykła
 99. 15 Niedziela Zwykła
 100. 14 Niedziela Zwykła
 101. 13 Niedziela Zwykła
 102. 12 Niedziela Zwykła
 103. 11 Niedziela Zwykła
 104. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 105. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 106. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 107. 6 Niedziela Wielkanocna
 108. 5 Niedziela Wielkanocna
 109. 4 Niedziela Wielkanocna
 110. 3 Niedziela Wielkanocna
 111. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 112. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 113. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 114. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 115. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 116. WAŻNE ZMIANY!
 117. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 118. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 119. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 120. 7 Niedziela Zwykła
 121. 6 Niedziela Zwykła
 122. 5 Niedziela Zwykła
 123. Święto Ofiarowania Pańskiego
 124. 3 Niedziela Zwykła
 125. 2 Niedziela Zwykła
 126. Święto Chrztu Pańskiego
 127. Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 128. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 129. 4 Niedziela Adwentu
 130. 3 Niedziela Adwentu
 131. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 132. 1 Niedziela Adwentu
 133. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 134. 33 Niedziela Zwykła
 135. 32 Niedziela Zwykła
 136. 31 Niedziela Zwykła
 137. 30 Niedziela Zwykła
 138. 29 Niedziela Zwykła
 139. 28 Niedziela Zwykła
 140. 27 Niedziela Zwykła
 141. 26 Niedziela Zwykła
 142. 25 Niedziela Zwykła
 143. 24 Niedziela Zwykła
 144. 23 Niedziela Zwykła
 145. 22 Niedziela Zwykła
 146. 21 Niedziela Zwykła
 147. 20 Niedziela Zwykła
 148. 19 Niedziela Zwykła
 149. 18 Niedziela Zwykła
 150. 17 Niedziela Zwykła
 151. 16 Niedziela Zwykła
 152. 15 Niedziela Zwykła
 153. 14 Niedziela Zwykła
 154. 13 Niedziela Zwykła
 155. 12 Niedziela Zwykła
 156. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 157. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 158. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 159. 6 Niedziela Wielkanocna
 160. 5 Niedziela Wielkanocna
 161. 4 Niedziela Wielkanocna
 162. 3 Niedziela Wielkanocna
 163. 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
 164. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 165. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
 166. 5 Niedziela Wielkiego Postu
 167. 4 Niedziela Wielkiego Postu
 168. 3 Niedziela Wielkiego Postu
 169. 2 Niedziela Wielkiego Postu
 170. 1 Niedziela Wielkiego Postu
 171. 8 Niedziela Zwykła
 172. 7 Niedziela Zwykła
 173. 6 Niedziela Zwykła
 174. 5 Niedziela Zwykła
 175. 4 Niedziela Zwykła
 176. 3 Niedziela Zwykła
 177. 2 Niedziela Zwykła
 178. Święto Chrztu Pańskiego
 179. Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
 180. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 181. 4 Niedziela Adwentu
 182. 3 Niedziela Adwentu
 183. 2 Niedziela Adwentu
 184. 1 Niedziela Adwentu
 185. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 186. 33 Niedziela Zwykła
 187. 32 Niedziela Zwykła
 188. 31 Niedziela Zwykła
 189. 30 Niedziela Zwykła
 190. 29 Niedziela Zwykła
 191. 28 Niedziela Zwykła
 192. 27 Niedziela Zwykła
© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu