3 Niedziela Adwentu

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Łucji, we wtorek św. Jana od Krzyża.

Zapraszamy serdecznie na roraty, które celebrujemy codziennie o 6.00 i 18.00. Na 18.00 szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów i serduszek do losowania.

Dziś przy drzwiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Dzieci z parafialnej scholi rozprowadzają sianko na stół wigilijny i zbierają ofiary na wakacyjny wyjazd.

Jutro czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono od Mszy o 11.00. Po niej modlitwa w kaplicy pojednania do 21.00. Serdecznie zachęcamy do udziału.

We wtorek spotkanie Straży Honorowej Serca Jezusowego o 16.30.

W najbliższy czwartek będzie poświęcenie figury Matki Bożej Królowej Pokoju, która powstała przy naszym kościele na skwerze przy ul. Obrońców Krzyża od strony parkingu. Figura ta jest upamiętnieniem „Duchownych Niezłomnych” – dziesiątek księży zamordowanych w okresie reżimu komunistycznego w Polsce, których szczególnym reprezentantem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko oraz setek biskupów, księży, zakonników i sióstr zakonnych więzionych, torturowanych, prześladowanych i szykanowanych. Ich szczególnym przedstawicielem jest bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Na figurze znajdują się portrety tych błogosławionych, udokumentowana badaniami historyków z IPN lista zamordowanych księży i ogólna inskrypcja ku czci prześladowanych. Figura upamiętnia też 40lecie Solidarności i wpisuje się w obchody smutnej rocznicy 40lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Figurę poświęci ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Uroczystość będzie mieć miejsce w najbliższy czwartek. Rozpocznie się Mszą Świętą o 18.00. Poświęcenie nastąpi po Mszy. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. W tym miejscu wspomnieć należy, że partnerem tego wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a do powstania figury przyczyniły się Instytut Pamięci Narodowej, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Region Małopolski Solidarności, Komisja Robotnicza Hutników oraz indywidualni darczyńcy.

Także w czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę o 11.00 w intencji obrony życia.

Także w sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty. Potrzebę takiej wizyty prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Za tydzień trzecia niedziela grudnia. Tacy będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

Osoby, które chcą zaprosić księdza z wizytą duszpasterską – kolędą prosimy o wypełnienie kartki, którą można znaleźć na stoliku z gazetami i złożenie jej w zakrystii lub wrzucenie na tacę do ostatniej niedzieli adwentu. Harmonogram odwiedzin zostanie podany po świętach.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugoria w dniach 27 grudnia – 2 stycznia. Zapisy do najbliższej środy. Bliższe informacje u ks. Piotra Waligóry.

Zapraszamy do udziału w VI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin konkursu dostępny jest w gablocie parafialnej i na stornie internetowej parafii.

Zachęcamy do lektury grudniowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego”, który pisze o naszym hospicjum św. Łazarza z racji jego 40-lecia. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234573
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,459

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu