2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto zobowiązujące w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Będzie je można nabyć w kościele, a złożona z tej racji ofiara będzie wsparciem wyjazdu wakacyjnego dzieci z parafialnej scholi.

Najbliższy piątek jest pierwszym w styczniu. Spowiedź święta od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Dodatkowe Msze Święte o 16.00 i 17.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych w piątek na Mszy o 18.00 i po niej na katechezie w kościele.

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z komunią świętą od 9.00.

Także w sobotę Wieczór Wynagrodzenia i Zawierzenia Matce Bożej w duchu fatimskim. Rozpoczniemy go modlitwą różańcową o 17.15, następnie Msza o 18.00, po której będzie modlitwa wynagradzająca oraz zawierzenie Maryi naszych radości i problemów. Intencje skierowane do Maryi, można napisać na kartkach, które złożymy przed Mszą przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Intencje te będą zawiezione również do Medjugorie i będą tam omadlane przez pielgrzymów. Szczegółowy plan zamieszczony jest na plakatach oraz na internetowej stronie parafialnej.

W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian, którzy zaprosili nas na wizytę kolędową.

  • W poniedziałek, 3 stycznia, od 16.00: bloki przy ul. Okulickiego
  • We wtorek, 4 stycznia, od 15.30: domy jednorodzinne przy ul. Cienistej, Fatimskiej i Kaczeńcowej
  • W środę, 5 stycznia, od 15.30: wszystkie bloki przy ul. Cienistej
  • W piątek, 7 stycznia, od 15.30: ul. Fatimska 10, 12, 14, 16
  • W sobotę, 8 stycznia, od 14.30, ul. Fatimska 18, 20, 21a, 21c, 59, 61, 182 oraz os. Złotej Jesieni.

Na antresoli naszego kościoła można zobaczyć szopki zgłoszone do VI Parafialnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu w Święto Trzech Króli, 6 stycznia, po Mszy o 11.00. Zapraszamy wszystkich autorów szopek po wyniki i nagrody.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana” oraz „Biuletynu Informacyjnego”, w którym podsumowanie roku 2021 w naszej parafii. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234572
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,458

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu