7 Niedziela Zwykła

W poniedziałek i wtorek w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed wielkim postem. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 18.00 będzie w głównej nawie kościoła a nie grocie. Msza Święta o 11.00 będzie celebrowana również przy głównym ołtarzu. O 17.30 odprawimy nieszpory przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dobrego przeżycia wielkiego postu i Wielkanocy.

W środę Popielec. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.00; 18.00 i dodatkowo o 19.00. Ofiara zbierana na tacę w Popielec będzie przeznaczona na pomoc ubogim. W Popielec obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Ogłaszamy nabór do służby liturgicznej w naszym kościele. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, aby zgłosili się do zakrystii.

Pragniemy poinformować, że zostało wyremontowane nagłośnienie w naszym kościele. Zmienione zostały głośniki i wzmacniacze. Poprzednie nagłośnienie, które służyło kilkanaście lat stawało się coraz bardziej awaryjne. Dzięki nowemu możemy wyraźniej słyszeć przebieg liturgii. W tym miejscu chcę złożyć serdeczne podziękowanie panom pomagającym parafii w sprawach technicznych za ich pracę przy tym remoncie. Dzięki ich wysiłkowi i inwencji ta inwestycja się powiodła. Równocześnie informujemy, że w najbliższym czasie będzie remontowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła, co wiązać się będzie z próbami, które będą słyszalne w okolicy kościoła.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz te składane w kopertach i przesyłane na konto parafii. Gromadzone środki zostaną przeznaczone na remont wejścia do kaplicy pojednania.

Przy drzwiach naszego kościoła są ustawione skarbony, do których można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Środki te zostaną przekazane „Caritas”, która przekaże je bezpośrednio do rejonów dotkniętych klęską.

Zapraszamy do parafialnego kina. Dziś o 13.30 „The Chosen” część druga. Za tydzień o 13.30 „Fatima” a o 15.30 „The Chosen” część trzecia. Darmowe wejściówki w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” oraz „Gościa Niedzielnego”, który pisze skąd się wziął zwyczaj posypywania głów poppiołem. Gazety na stolikach pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
212226
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 384
Ten miesiąc: 9,803

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu