5 Niedziela Wielkiego Postu

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziś kazania rekolekcyjne na wszystkich Mszach i na Gorzkich Żalach. W poniedziałek, wtorek i środę kazania rekolekcyjne dla dorosłych na Mszach o 6.30; 8.00; 9.30; 18.00 oraz nauka rekolekcyjna o 19.30 dla osób pracujących do późna. Spotkania dla dzieci będą o 11.00. Dlatego w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy o 11.00. Program rekolekcji plakacie w gablocie oraz w „Biuletynie Informacyjnym”.

Dziś i w każdą niedzielę wielkiego postu Gorzkie Żale o 16.00 a bezpośrednio po nich Msza. Na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na dekoracje Ciemnicy i Grobu Bożego.

Dziś i za tydzień dzieci z parafialnej scholii rozprowadzają palmy. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci z parafii.

Dziś Msza Święta o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

W niedziele wielkiego postu i w Wielki Piątek zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „Drogi Kalwarii”, w sali nr 3 – między kościołem a plebanią.

W piątek Droga Krzyżowa: o 16.30 dla dzieci; o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży.

Sobota jest pierwszą w kwietniu. Rano zapraszamy na Mszę wotywną o 8.00 i modlitwę zawierzenia i wynagrodzenia, którą zwykle odprawiamy wieczorem. Będzie różaniec i medytacja fatimska. Od 9.00 odwiedzimy chorych.

Wieczorem w sobotę w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w niepowtarzalnej aranżacji i wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Jest to 70 koncert w cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?” Wstęp na koncert jest wolny. Po koncercie kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Łazarza. Koncert rozpocznie się w sobotę o 19.30. Zapraszamy.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. O godzinie 11.00 poświęcenie będzie mieć miejsce na placu przez ołtarzem fatimskim i potem procesja z palmami do kościoła. Po Mszy Świętej o 11.00 konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę.

W Niedzielę za tydzień po Mszy o 12.30 Męski Różaniec. Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy różańcowej w drodze od naszego kościoła do Krzyża Nowohuckiego na os. Teatralnym. Będziemy szczególnie przepraszać za poniżanie autorytetu św. Jana Pawła II w naszej przestrzeni publicznej.

Także w Niedzielę Palmową wieczorem Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do Mogiły. Droga Krzyżowa rozpocznie się o 19.15.

Nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek. Wyjazd o godzinie 4.30. powrót ok. 13.00. Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy do parafialnego kina. Dziś o 13.30 „Notre Dame płonie”. Darmowe wejściówki w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do lektury: marcowego numeru „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego”, „Gościa Niedzielnego”, oraz „Gościa Extra” poświęconego relikwiom Męki Pańskiej. Gazety na stolikach pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234569
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,455

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu