Największą grupą duszpasterską w naszej parafii jest Wspólnota Żywego Różańca. Czym jest Żywy Różaniec? Żywy Różaniec jest modlitewnym łańcuchem 20 osób. Każda z nich modli się codziennie odmawiając dziesiątkę różańca, rozważając przydzieloną sobie tajemnicę. Tak, że codziennie w każdej Róży jest odmawiany cały różaniec stanowiący modlitwę Kościoła. Idea takiego podziału różańca między wieloma osobami narodziła się w dziewiętnastym wieku w Lyonie, pod wpływem młodej kobiety Pauliny Marii Jaricot. Jej pierwotną ideą była modlitwa w intencji misji i misjonarzy. Dziś Żywy różaniec podejmuje modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego na każdy miesiąc.

Ojciec Święty udzielił członkom Żywego Różańca odpustu zupełnego w następujące dni: 1. w dniu przyjęcia do Żywego Różańca; 2. w uroczystość Narodzenia Pana Jezusa; 3. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego; 4. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego; 5. w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej; 6. we wspomnienie Królowej Różańca św.; 7. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi; 8. w święto Ofiarowania Pańskiego. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami, którymi są: spowiedź i Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca św.

W naszej parafii Wspólnota Żywego Różańca liczy 27 Róż. W każdej Róży jest 20 osób. Łatwo więc policzyć, że w Żywym Różańcu jest ponad 500 osób.

Aby stać się członkiem Żywego Różańca należy odmawiać codziennie dziesiątkę różańca i rozważać przydzieloną tajemnicę prosząc Pana w poleconej intencji. Spotkania Żywego Różańca w naszej parafii odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy o godzinie 8.00. A bezpośrednio po Mszy odbywa się zmiana tajemnic między członkami poszczególnych Róż. Każdego, kto chciałby przystąpić do Żywego Różańca prosimy, aby zgłosił swoją wolę siostrze w kancelarii parafialnej. Z taką osobą skontaktuje się zelator, który przyjmie go do swej Róży.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234576
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,462

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu