27 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Faustyny; w środę Matki Bożej Różańcowej; w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

W środę wszyscy członkowie Wspólnoty Żywego Różańca mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego z racji święta patronalnego – Matki Bożej Różańcowej.

W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Jak co roku będziemy zbierać ofiary na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży uczącej się i studiującej.

Przy okazji tej zapowiedzi pragniemy poinformować, że parafia bierze odpowiedzialność tylko za kwesty, które są zapowiadane w ogłoszeniach parafialnych. Widzimy, że przy naszym kościele pojawiają się ludzie, którzy zbierają pieniądze. Osoby te nie uzgadniają z nami swoich działań i nie bierzemy odpowiedzialności za ich prawdomówność. Nie zabraniamy, ale też nie zachęcamy do wspierania ich.

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 17.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Można składać u siostry w kancelarii parafialnej.

Mężczyzn, którzy chcieliby podjąć posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w naszej parafii, czyli zanosić komunię chorym w niedzielę i pomagać przy rozdawaniu jej w kościele prosimy, aby zgłosili się do księdza proboszcza.

Zachęcamy do lektury: nowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. artykuły o sztandarach i feretronach, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim o epidemii, która nas trapi. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Parafia MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej zaprasza na konferencję „Poznaj Maryję – Mój Syn pragnie, abym była bardziej znana i kochana”, którą wygłosi ks. dr hab. Marcin Godawa z Uniwersytetu Papieskiego. Konferencja we wtorek o 18.45.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234573
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,459

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu