Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Pana Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?”. Jej członkowie starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce, napełnione boleścią z powodu zapomnienia i niewdzięczności ludzkiej. To Serce, zranione niegdyś na krzyżu włócznią setnika, a wciąż ranione przez nasze grzechy, mimo iż jest Ono źródłem mocy i chrześcijańskiej nadziei. Dewizą Arcybractwa jest więc: cześć, miłość, wynagrodzenie Sercu Jezusa.

W tym celu członkowie Straży obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie, a nade wszystko wierną miłość.

W naszej parafii Straż Honorowa zbiera się na spotkania w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 16.30 w sali nr 9. W pierwsze czwartki członkowie Straży gromadzą się na adoracji o godzinie 17.00. A w pierwsze piątki (o 18.00) i soboty (8.30) na Mszy wynagradzającej.

Osoby chcące wstąpić do Straży Honorowej Serca Jezusowego zapraszamy na spotkanie według podanego terminu lub na adorację w pierwszy czwartek i po niej do spotkania z prowadzącymi modlitwę.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
222977
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 190
Ten miesiąc: 4,638

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu