30 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w czwartek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Dziś Msza Święta o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00. Błogosławiony Papież Pius IX napisał: „Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie różaniec, zawsze bez względu na to jak jesteście utrudzeni".

Dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w sobotę po nabożeństwie różańcowym (czyli o 18.00). Przychodzimy już na różaniec przebrani w stroje świętych. W ramach wpisowego każdy przynosi coś do jedzenie lub do picia.

Nasza parafia organizuje wycieczkę do Lwowa, która planowana jest w dniach od 12 do 14 listopada (piątek, sobota, niedziela). Koszt wycieczki to 360 zł. Zainteresowani wyjazdem powinni mieć potwierdzenie szczepienia przeciw COVID-19 oraz ważny co najmniej pół roku paszport. Zapisy w zakrystii. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Waligóra.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Serdecznie zachęcamy do polecenia swych zmarłych modlitwie całej naszej parafialnej wspólnoty. Dziś, w przyszłą niedzielę oraz we Wszystkich Świętych w kancelarii parafialnej można złożyć wypominki także po Mszach Świętych przedpołudniowych i Mszy o 16.00.

W minioną niedzielę informowaliśmy o rozpoczęciu prac synodu biskupów. Cały Kościół podejmuje refleksję nad tematami aktualnymi dla jego życia. Papież Franciszek zaproponował, aby wszyscy włączyli się w to dzieło. Synod z języka greckiego znaczy „wspólna droga”. Zachęcamy do refleksji nad tematami synodalnymi i rozmowy o nich, czyli szukania wspólnej drogi. Lista tematów – pytań, które papież nam polecił jest przygotowana na stolikach z prasą pod organami i w grocie. Zachęcamy do zabrania kartek do domu i pomyślenia nad nimi. Wszystkich chcących podzielić się swoją refleksją zapraszamy na spotkanie w czwartek, 4 listopada, po Mszy wieczornej (czyli ok. godziny 18.30) w sali nr 8.

Zachęcamy do lektury październikowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego” piszącego o papieżu Janie Pawle I, który niedługo będzie beatyfikowany. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234576
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,462

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu